
Akční plán
Tento akční plán je publikován v souvislosti s reformou psychiatrické péče v České republice. Jedním ze specifických cílů definovaných ve Strategii reformy psychiatrické péče je destigmatizace. Cílem Akčního plánu je definovat priority pro tvorbu destigmatizačních opatření v ČR. Akční plán je určen nejen pro definování cílů projektu Destigmatizace pro rok 2018, ale měl by zároveň sloužit zadavatelům a evaluátorům destigmatizačních programů, veřejné správě, administrátorům grantových schémat a všem, kdo chtějí v roce 2018 realizovat či rozhodovat o destigmatizačních aktivitách.
Na akční plán 2018 navazuje Střednědobý plán destigmatizace pro období 2019 -22

Destigmatizační manuál
Tento manuál může využít úplně každý – organizace, instituce, firma, jednotlivec. Najdete v něm vysvětlení pojmu stigmatizace a procesu, který vede od stigmatizace k diskriminaci, stejně jako důsledky stigmatizace v reálném životě. Manuál popisuje pojem zotavení/recovery, který je pro destigmatizaci naprosto klíčový. Zabývá se médii, která jsou velkým nositelem stigmatizace, ale hrají také zásadní roli v destigmatizaci. Dozvíte se, jak se můžete do stigmatizace zapojit vy osobně, a kde k tomu najdete potřebné informace a inspiraci. Najdete zde také základní informace o duševních onemocněních, které jsou potřebné k lepší orientaci v problematice duševního zdraví.

Media Guide
Hlavním cílem tohoto „media guide“ je poskytnout novinářům, redaktorům, editorům, reportérům, ale například i studentům materiál, který jasně a přehledně představí praktické tipy, jak citlivě a zodpovědně zpracovávat rozličná témata související s duševním zdravím. Součástí jsou také další důležité informace a statistiky, stejně jako odkazy na významné české i zahraniční projekty a iniciativy věnující se tématu stigmatizace.

Analýza potřeb
Cílem analýzy je popsat zkušenosti jednotlivých cílových skupin se stigmatizací a diskriminací u lidí s duševním onemocněním, zjistit jejich vzdělávací potřeby, zmapovat realizované destigmatizační programy a zhodnotit jejich efektivitu a identifikovat příklady dobré praxe, jež je vhodné dále podporovat a rozvíjet. Důležitou součástí je také upozornění na možné překážky realizace destigmatizačních programů. Výsledky této analýzy spolu s dosavadní evidencí o povaze a úrovni stigmatizace lidí s duševním onemocněním v ČR poslouží jako odrazový můstek pro vypracování destigmatizačních programů.

Manuál práv lidí se zkušeností s duševním onemocněním „Mám právo na svá práva!“
Přejeme vám příjemné objevování vašich práv. Život s duševním onemocněním může přinášet mnohé těžkosti, ale i obohacení. Znát svá práva může být důležité pro ochranu před diskriminací a špatnými postupy a také pro zachování osobní důstojnosti. Znamená to zůstat informovanými a schopnými hledat pomoc všude tam, kde se nacházíme.

Logomanuál NA ROVINU
Tento stručný grafický manuál značky slouží jako základní informační zdroj o logotypu projektu na rovinu, jeho variantách a použití.