Mluvíme NA ROVINU:
Duševní zdraví je stejně důležité jako zdraví fyzické, často jde jedno s druhým ruku v ruce. Duševní zdraví je prozatím bohužel ve společnosti opomíjeným tématem. Součástí destigmatizace je i ochota se o duševním zdraví začít více bavit. Proto je potřeba vytvářet otevřenější a bezpečnější prostředí ve společnosti.

Jak správně komunikovat duševním zdraví bez stigmatizace

Důležitou roli v debatě o duševním zdraví hrají zejména používaný jazyk a správná volba slov. Ta mohou mít velkou sílu a nevhodným použitím stigmatizaci ještě dále prohlubovat. Naopak přesná vyjádření, respektující přístup a adekvátní formulace, mohou výrazně přispět k porozumění osobám s duševním onemocněním a problematice jako celku.

Více o správném vyjadřování bez stigmatizace

Stigma watch

Je nesmírně důležité, aby se téma duševního zdraví neobjevovalo v médiích pouze v souvislosti s negativními událostmi, ale aby obraz, který publiku média nabízejí, byl nejen pravdivý, ale i vyvážený. StigmaWatch se snaží prosadit vyváženou a zodpovědnou novinařinu v oblasti referování o tématu duševního zdraví a nemoci.

Více o Stigma watch

Napište svůj příběh

Psychiatrické diagnózy jsou nástroje, které lékařům usnadňují domluvit se o duševních nemocech. Za každou diagnózou však stojí konkrétní příběh konkrétního člověka. Bez tohoto životního kontextu je diagnóza pouze nálepkou. Právě příběh umožňuje pochopit, co se doopravdy děje lidem prožívajícím duševní nemocí.

Napište nám svůj příběh

Mluvte o duševním zdraví

Leták iniciativy NA ROVINU ODKAZ KE STAŽENÍ, (VERZE PRO TISK)

varianta 2: ODKAZ KE STAŽENÍ, (VERZE PRO TISK)

[indeed-my-testimonials-vc group=“bipolarni-porucha,deprese,schizofrenie,uzkosti“ limit=“19″ max_num_desc=“3000″ read_more=“0″ order_by=“rand“ show=“name,quote,job,image“ theme=“theme_5″ color_scheme=“94c523″ disable_hover=“1″ align_center=“0″ columns=“2″ slider_set=“0″ items_per_slide=“2″ slide_speed=“5000″ slide_pagination_speed=“500″ pagination_theme=“pag-theme1″ animation_in=“none“ animation_out=“none“ filter_set=“1″ filter_select_t=“big_text“ filter_align=“left“ layout_mode=“masonry“ page_inside=“0″ inside_template=“IMTST_PAGE_TEMPLATE“ tmst_custom_href=“0″]