5. 10. 2022

Pacient s duševním onemocněním v akutní krizi (26.10. 9:00 – 15:30)

Program pro pracovníky ZZS

Adresa: ZZS Tábor, Chýnovský 276, Tábor

Anotace: Program poskytuje účastníkům potřebné informace a dovednosti pro efektivní komunikaci s pacienty s duševním onemocněním a jejich blízkými během kontaktu s pracovníky zdravotnické záchranné služby.

Kontaktní osoba (jméno, email, telefon): Radka Rybáková, radka.rybakova@nudz.cz, 604 129 997

Bude se jednat o akci: uzavřenou

Pro registraci kontaktujte Radka Rybáková, radka.rybakova@nudz.cz, 604 129 997

Kapacita akce: 10-25 účastníků

5. 10. 2022

Moje jméno není diagnóza (6.10. 17:00 – 18:00)

Beseda s lidmi s vlastní zkušeností s duševním onemocněním

Adresa: Kafe Knihy Jednota, Kostnická 158/1, Tábor

Zveme Vás na Besedu Moje jméno není diagnóza! Beseda je zaměřená na zkušenosti lidí, kteří zažili duševní nemoc. Věnovat se budeme životu s nemocí, osobním cestám k zotavení, ale i problému stigmatizace. Stigmatizace znamená odsuzování člověka kvůli některé jeho charakteristice a pro lidi s duševním onemocněním často představuje větší zátěž než samotná nemoc, jelikož přispívá ke strachu vyhledat potřebnou pomoc a hájit svá práva.

Kontaktní osoba: Radka Rybáková, radka.rybakova@nudz.cz, 604 129 997

Kapacita akce: 20

12. 9. 2022

Směrem k zotavení

Adresa: CDZ Strakonice:

Srdečně Vás zveme k účasti v destigmatizačním programu pro lidi s duševním onemocněním v rámci iniciativy NA ROVINU. Téma programu je ZOTAVENÍ, které představí peer lektorka Markéta Vítková, která má se zotavením z duševního onemocnění vlastní zkušenost.

Probereme:

  • Co znamená zotavení z duševního onemocnění
  • Fáze a principy zotavení – jak jít cestou zotavení
  • Jak žít plnohodnotný život i s duševním onemocněním

Kontaktní osoba (jméno, email, telefon): Radka Rybáková, radka.rybakova@nudz.cz, 604 129 997

Bude se jednat o akci: *uzavřenou

Je potřeba registrace? ano

Kapacita akce: 15

21. 7. 2022

Zotavení – online

Program pro lidi s duševním onemocněním

Srdečně Vás zveme na náš oblíbený program Zotavení pro lidi s duševním onemocněním, který se bude konat v Azylovém domě Sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí . Seminářem vás provede peer lektorka Anna Skalová, která má se zotavením z duševního onemocnění vlastní zkušenost. Seminář je zcela zdarma.

·        Délka programu je 2,5 hodiny (včetně pauz)

·        Pokud jste se tohoto programu účastnili již dříve, prosíme, abyste dále zvolili jiný z našich programů a přenechali místa zde lidem, kteří tento program ještě neabsolvovali.

·        Program je určen výhradně jen pro lidi, kteří si sami zažili vážnější duševní onemocnění nebo stále s duševním onemocněním žijí. Pokud nemáte s duševním onemocněním vlastní zkušenost, prosíme, nepřihlašujte se.

Obsah programu:

Chcete se dozvědět více o zotavení z duševního onemocnění? Jak naplňovat i s nemocí své životní role? Jak to zvládli lidé, kteří jdou cestou zotavení? Co jim pomohlo a co může být užitečné vám? V programu vytváříme bezpečný prostor pro sdílení s lidmi, kteří si procházejí podobnou situací jako vy. Základem je koncept zotavení (recovery) a zkušenosti peera. Pojďme své zkušenosti sdílet.

Hlavní témata:

·        Co znamená zotavení z duševního onemocnění

·        Fáze a principy zotavení: jak jít cestou zotavení

·        Jak žít plnohodnotný život i s duševním onemocněním

Program vede peer lektor – člověk, který si sám prošel duševním onemocněním a zotavením z něj.

·        Věříme, že motivaci a naději směrem k zotavení vám nemůže nikdo dodat lépe, než člověk s vlastní zkušeností. Proto je při setkání přítomen peer. O koho se jedná?

Peer je člověk, který na svém osobním příběhu ukazuje, co život s duševním onemocněním obnáší. Mohou to být náročné situace, negativní zkušenosti, ale především i možnost zotavení. Sám má totiž svou vlastní zkušenost zpracovanou.

Skupina společně začíná i končí. Má svá pravidla pro bezpečné prostředí.

·        Je třeba, aby se účastníci dostavili včas před společným začátkem skupiny.

·        Program je interaktivní, každý se může zapojit do diskuze.

·        Obdržíte od nás pracovní listy pro práci při programu nebo vaše využití později.

Program je zaměřen na zotavení a zplnomocnění.

·        Život duševním onemocněním nekončí!

·        Pokud budeme vůči psychickým potížím přistupovat otevřeně, je velmi pravděpodobné, že se zároveň zvětší i šance na zotavení.

 

Kontaktní osoba: Radka Rybáková, radka.rybakova@nudz.cz, 604129997

Bude se jednat o akci: *otevřenou (pouze pro přihlášené účastníky)

Kapacita akce: max 15 osob

22. 9. 2020

Komunikujme spolu NA ROVINU – Komunikace s člověkem s duševním onemocněním v akutní krizi

Reforma péče o duševní zdraví, lokální síť služeb -projevy duševních onemocnění -přiblížení prožitků člověka s duševním onemocněním -efektivní komunikace s lidmi s duševním onemocněním -práva lidí […]
21. 1. 2020

Program pro rodinné příslušníky – psychotická onemocnění

Vzdělávací program pro rodinné příslušníky lidí s duševním onemocněním   Adresa: FOKUS Tábor, Mostecká 2087, 390 02 Tábor Kontaktní osoba: Ing. Radka Rybáková – radka.rybakova@nudz.cz, 604 129 […]
27. 11. 2019

Směrem k zotavení : program pro lidi s duševním onemocněním – Zotavení

Cílem semináře je představit účastníkům interaktivní formou koncept zotavení. Modul popisuje různé fáze zotavení, to, jak se se zotavením mění role, kterou hraje duševní onemocnění v životě.
19. 11. 2019

Nestigmatizující přístup k lidem s duševním onemocněním

Účastníci kurzu získají větší kompetenci pro vytváření a poskytování kvalitní služby pro klienty s duševním onemocněním. - Rozšířením znalostí a dovedností vedoucích ke zvýšení kvality poskytovaných služeb. - Zvýšením informovanosti o přístupech k práci s lidmi s duševním onemocněním a možnostech zvýšení kvality života těchto osob na příkladech dobré praxe.
30. 9. 2019

Nestigmatizující přístup k lidem s duševním onemocněním

Vzdělávací program pro pracovníky veřejné správy, kteří jsou v přímém kontaktu s lidmi s duševním onemocněním nebo vedoucí pracovníci oddělení a odborů, které působí v oblasti služeb. Náplní programu jsou témata: psychiatrické minimum, reforma péče o duševní zdraví problematika stigmatu a diskriminace lidí s duševním onemocněním psychiatrické minimum bariéry z pohledu člověka se zkušeností s duševním onemocněním.