23. 9. 2022

Moje jméno není diagnóza

Beseda s lidmi s vlastní zkušeností s duševním onemocněním

Adresa: Technická univerzita Liberec, budova "P", Komenského 314/2, Liberec
Zveme Vás na Besedu Moje jméno není diagnóza! Beseda je zaměřená na zkušenosti lidí, kteří zažili duševní nemoc. Věnovat se budeme životu s nemocí, osobním cestám k zotavení, ale i problému stigmatizace. Stigmatizace znamená odsuzování člověka kvůli některé jeho charakteristice a pro lidi s duševním onemocněním často představuje větší zátěž než samotná nemoc, jelikož přispívá ke strachu vyhledat potřebnou pomoc a hájit svá práva.
Kontaktní osoba: Anna Lorenzová, anna.lorenzova@nudz.cz, 775 855 184
Kapacita akce: 20
9. 6. 2020

Pacient s duševním onemocněním v akutní krizi

Program pro pracovníky ZZS Adresa: Fokus Liberec, Nezvalova 662/18, Liberec 15 Anotace: Program poskytuje účastníkům potřebné informace a dovednosti pro efektivní komunikaci s pacienty s duševním onemocněním a […]
26. 2. 2020

Beseda Moje jméno není diagnóza v Liberci, Den duševního zdraví TUL

Workshop: beseda s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním na Dni duševního zdraví na Technické univerzitě v Liberci Adresa: Univerzitní náměstí 1410/1, 460 01, Liberec, Fakulta zdravotnických studií, budova […]
11. 2. 2020

Program pro rodinné příslušníky lidí s duševním onemocněním v Liberci

Nevíte, jak o tom v rodině mluvit? Co vlastně ta diagnóza znamená? Dostane se z toho někdy? Bojíte se, že to postihne i Vás? Máte někdy pocit, že jste v tom úplně sami? Zveme Vás na program, který připravila iniciativa NA ROVINU v Národním ústavu duševního zdraví. Setkáte se s lidmi, kteří procházejí podobnými zkušenostmi jako Vy – s lidmi, jejichž blízký také prožívá duševní onemocnění.
23. 1. 2020

Psychoedukace pro rodinné příslušníky lidí s psychotickým onemocněním

Program je otevřen rodinným příslušníkům lidí, kteří mají zkušenost nebo právě procházejí psychotickým onemocněním nebo schizofrenií. V programu se dozvíte informace o příčinách a symptomech nemoci a o tom, co vlastně diagnóza duševního onemocnění znamená. Dále se dozvíte o možnostech léčby, o možnosti zotavení lidí s touto nemocí a také o komunikaci s nemocným blízkým. Program vedou společně zkušený odborník na vzdělávání o tomto onemocnění a zkušený člověk, který má s duševním onemocněním a zotavením z něj vlastní zkušenost.V programu bude také bezpečný prostor a dostatek času pro sdílení zkušeností a vzájemnou podporu účastníků.
19. 9. 2019

Nestigmatizující přístup k lidem s duševním onemocněním

Vzdělávací program pro pracovníky veřejné správy, kteří jsou v přímém kontaktu s lidmi s duševním onemocněním nebo vedoucí pracovníci oddělení a odborů, které působí v oblasti služeb. Náplní programu jsou témata: psychiatrické minimum, reforma péče o duševní zdraví problematika stigmatu a diskriminace lidí s duševním onemocněním psychiatrické minimum bariéry z pohledu člověka se zkušeností s duševním onemocněním.
16. 4. 2019

Moje jméno není diagnóza na Dni duševního zdraví v Liberci

Beseda je zaměřená na zkušenosti lidí, kteří zažili duševní nemoc. Věnovat se budeme životu s nemocí, osobním cestám k zotavení, ale i problému stigmatizace. Pro více informací klikněte na obrázek.
16. 4. 2019

Češi a jejich duševní zdraví na Dni duševního zdraví v Liberci

Ukážeme si výsledky aktuálních studií provedených v Česku a v zahraničí a řekneme si, jaký vliv na výsledky má stigmatizace a neochota mluvit o problémech spojených s nemocemi duše. Jaké jsou cesty ke zlepšení a jak může pomoci současná reforma péče o duševní zdraví? Pro více informací klikněte na obrázek.