31. 8. 2022

Kvíz Na pohodu (i tu duševní)

Cílová skupina: Komunity
Adresa:  Ústí nad Orlicí, restaurace Popráč, Smetanova 470
Co všechno znáte o Ústecko-Orlicku a lidské duši? Baví vás poznávat nové věci? Máte soutěživého ducha? Spojte příjemné s užitečným, vezměte své blízké a přijďte si užít kvíz Na pohodu. Stačí sestavit tým o čtyřech až šesti lidech s originálním názvem a přihlásit se do 16. 9. na níže uvedený kontakt nebo dorazit půl hodiny před zahájením kvízu na místo akce, která se koná ve spolupráci s restaurací Popráč.Vstup je 20kč.
Kontaktní osoba (jméno, email, telefon): Leona Hovorková, Leona.Hovorkova@nudz.cz , 605 12 80 91
Bude se jednat o akci: *otevřenou , s registrací
Je potřeba registrace? ano
31. 8. 2022

Beseda Moje jméno není diagnóza

Adresa:  Pardubice, Divadlo 29, Svaté Anežky České 29
Beseda je zaměřená na zkušenosti lidí, kteří zažili duševní nemoc. Věnovat se budeme životu s nemocí, osobním cestám k zotavení, ale i problému stigmatizace. Stigmatizace znamená odsuzování člověka kvůli některé jeho charakteristice a pro lidi s duševním onemocněním často představuje větší zátěž než samotná nemoc, jelikož přispívá ke strachu vyhledat potřebnou pomoc a hájit svá práva. Hosty besedy budou Iva Sykáčková a Alžběta Beranová.
Kontaktní osoba (jméno, email, telefon): Leona Hovorková, Leona.Hovorkova@nudz.cz , 605 12 80 91
Bude se jednat o akci: *otevřenou 
Je potřeba registrace?Ne
11. 7. 2022

Zotavení naživo

Srdečně Vás zveme na náš oblíbený program Zotavení pro lidi s duševním onemocněním. Seminář je zcela zdarma. Seminářem vás provede peer lektorka Andrea Kalašová, která má se zotavením z duševního onemocnění vlastní zkušenost. Chcete se dozvědět více o zotavení z duševního onemocnění? Jak naplňovat i s nemocí své životní role? Jak to zvládli lidé, kteří jdou cestou zotavení? Co jim pomohlo a co může být užitečné vám? V programu vytváříme bezpečný prostor pro sdílení s lidmi, kteří si procházejí podobnou situací jako vy. Základem je koncept zotavení (recovery) a zkušenosti peera. Pojďme své zkušenosti sdílet. Hlavní témata: · Co znamená zotavení z duševního onemocnění · Fáze a principy zotavení: jak jít cestou zotavení · Jak žít plnohodnotný život i s duševním onemocněním Kontaktní osoba (jméno, email, telefon): Alžběta Šustr Feyfarová, alzbeta.sustr@nudz.cz , 775 141 989 Bude se jednat o akci: * uzavřenou (pouze pro přihlášené účastníky) Je potřeba registrace? Ano, u kontaktní osoby Kapacita akce: max 15 osob
17. 2. 2022

Zotavení

Adresa:   Komunitní centrum O krok dál sociální rehabilitace, Lanškrounská 243/77, 571 01 Moravská Třebová Zveme vás na další program Zotavení pro lidi s duševním onemocněním, tentokrát ve […]
17. 9. 2020

Dušekvízování (Polička)

Jste soutěživí a chcete se dozvědět něco nového? Zajímají vás taje lidské duše a poličský region? Spojte příjemné s užitečným, vezměte své blízké a přijďte si poměřit vědomosti při hospodském kvízu nejen o duševním zdraví! Přihlaste své týmy předem na uvedeném kontaktu do 29/9/2020. Zápisné: 50 Kč pro 1 tým (4 hráči)
17. 9. 2020

FILM BYLO JEDNOU JEDNO MĚSTO BLÁZNŮ S BESEDOU (Pardubice)

Přijďte na promítání filmu Bylo jednou jedno město bláznů, dvoudílného životopisného snímku italské televize o Francu Basagliovi, který v 60. a 70. letech 20. století zahájil humanizaci psychiatrické péče v léčebnách v Terstu a Gorizii. Jak to vnímali pacienti? Co změny dělaly s personálem? To vypráví tento strhující film. Nyní takovéto změny probíhají i v České republice. Důvod je stejný jako měl Basaglio – smysluplný život pro lidi s duševním onemocněním. Po filmu bude následovat beseda s pozvanými hosty na téma důležitosti humanizace české psychiatrie.
19. 9. 2019

Promítání filmu Vedlejší účinky s následnou debatou Moje jméno není diagnóza

Po promítnutí filmu bude následovat debata na téma Moje jméno není diagnóza, na které budou hovořit lidé s vlastní zkušeností s duševním onemocněním.
19. 9. 2019

Promítání filmu Bylo jednou jedno město bláznů + následná diskuze k reformě

V originálu C´era una volta la citta´dei matti je dvoudílný životopisný film italské televize z roku 2010, v rámci programu přinášíme jeho zkrácenou 30 min. verzi s českými titulky. Film je věnovaný Franco Basagliovi, řediteli psychiatrického ústavu v Gorizii, zapadlém pohraničním městě na severovýchodě Itálie, kterému se podařilo jednou provždy zavřít místní psychiatrickou nemocnici a přenést péči do sítě decentralizovaných služeb.
3. 9. 2019

Promítání filmu Paralelní životy s následnou diskuzí o reformě péče o duševní zdraví

Po promítání bude následovat diskuze s pozvanými hosty na téma reformy péče o duševní zdraví.